Problemy z wyświetlaniem? Zobacz ten newsletter w przeglądarce.
Newsletter Fundacji Batorego

kwiecień 2019


ZACHĘCAMY


Przekaż 1% podatku na działania Fundacji Batorego!

To już ostatni dzień na złożenie rozliczenia podatkowego. Dziękujemy tym z Państwa, którzy już zdecydowali się wesprzeć nasze działania. Każda, nawet najmniejsza wpłata, to wkład we wzmacnianie obywatelskiego zaangażowania na rzecz demokracji!
Jak przekazać nam 1%?

 

Masz Głos, Masz Wybór
Kampania przed wyborami europejskimi Lepiej wybierz!

29 kwietnia wspólnie z innymi organizacjami społecznymi rozpoczęliśmy kampanię  Lepiej wybierz!, w której zachęcamy do świadomego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019. Zapraszamy na stronę i profil kampanii na Facebooku!

 

Demokracja w Działaniu
Organizacje społeczne. To Działa!

Co roku ze wsparcia ponad 100 tysięcy organizacji społecznych działających w Polsce korzystają miliony obywateli i obywatelek. Celem kampanii „Organizacje społeczne. To działa!” jest pokazanie, co zmieniają działania organizacji społecznych w codziennym życiu każdego z nas.

Wiele organizacji społecznych pomaga chronić przyrodę w Polsce. Jedną z nich jest
Akcja Siemianówka działająca od 17 lat i wspierana przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Na przełomie lata i jesieni zawodowi ornitolodzy i miłośnicy ptaków przyjeżdżają tam, by badać ptasią migrację. W czasie ostatniego obozu zaobrączkowano ponad 10 000 ptaków. 

 

 

ZAPRASZAMY


forumIdei

Debata: Miasto jako wspólnota

10 maja zapraszamy na debatę „Miasto jako wspólnota”. Z działaczami ruchów miejskich i prezydentami miast rozmawiać będziemy o miejskich wspólnotach, o przyszłości polskich miast i ich społecznej różnorodności.

forumIdei
Debata: Polska w Europie, czyli gdzie?
16 maja zapraszamy na drugą z cyklu trzech debat na 30-lecie Fundacji Batorego „Polska w Europie, czyli gdzie?”, podczas której będziemy rozmawiać o sporach wokół polskiej tożsamości oraz o dylematach dotyczących naszej polityki w Unii Europejskiej.

Obie debaty można będzie także obejrzeć na żywo na naszym na profilu na Facebooku.
 


ANALIZUJEMY


forumIdei
Praworządność w Unii
Zachęcamy do lektury analizy Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz o ostatnich decyzjach PE: uzależnieniu dostępu do unijnych funduszy od stanu praworządności w państwach członkowskich oraz nowego Program Obywateli, Równości, Praw i Wartości, który wspierać ma działania prodemokratyczne w krajach UE.

 


WSPIERAMY


Demokracja w Działaniu  
Bezpieczna Strefa
dla kobiet z niepełnosprawnościami
Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo organizuje cykliczne spotkania grupy samopomocowej dla kobiet z niepełnosprawnościami. „Bezpieczna Strefa” to przestrzeń, w której spotykają się kobiety o podobnych doświadczeniach i problemach. Comiesięczne spotkania pomagają im przeciwstawiać się dyskryminacji i podejmować wspólne działania.

Demokracja w Działaniu     
Koduj dla Polski

Fundacja ePaństwo we współpracy z społecznością Koduj dla Polski przygotowała serię wydarzeń Hacknight Warszawa – Koduj dla Polski. Celem akcji jest rozwijanie technologicznych pomysłów na rozwiązywanie problemów społecznych. Oferta skierowana jest m. in. do organizacji społecznych lub grup nieformalnych, które chcą korzystać z narzędzi IT w swojej działalności.

Demokracja w Działaniu     
Bezpłatne porady prawne

Stowarzyszenie Tęczowe Opole udziela bezpłatnych porad prawnych na temat dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową lub orientację seksualną.

 


KOMENTUJEMY


forumIdei
W kwietniowych publikacjach na naszym blogu przeczytacie wpisy:

Dawida Sześciło o tym jak samorządy mogą, zgodnie z prawem, zapłacić nauczycielom za czas strajku.

Grażyny Kopińskiej o projekcie ustawy posłów klubu Kukiz’15, który ma w radykalny sposób załatwić problem korupcji wśród polityków w Polsce.
Pawła Marczewskiego o kryzysie systemu edukacji i bezterminowym strajku nauczycieli i nauczycielek domagających się zwiększenia wynagrodzeń.
Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz o dylemacie Europejczyków i decyzjach dotyczących Bexitu.
Marty Jaroszewicz o pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie.

 


Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej działalności darowizną lub wpłatą 1% podatku: batory.org.pl/wspieraj


Administratorem Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail (lub innych danych, jeśli jesteś także odbiorcą naszych innych materiałów) jest Fundacja im. Stefana Batorego (ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa). Twoje dane są przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody w celu przesyłania Ci elektronicznego newslettera informującego o prowadzonych przez nas działaniach.

Twoje dane osobowe będą przechowywane do momentu cofnięcia przez Ciebie zgody na ich przetwarzanie lub zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Twoje dane osobowe przetwarzane na potrzeby przesyłania newslettera nie będą udostępniane innym odbiorcom.

Masz prawo żądać dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia danych. W każdej chwili masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. Wycofanie zgody nie będzie rzutowało na zgodność z prawem przetwarzania Twoich danych w oparciu o zgodę przed jej cofnięciem.

Masz prawo do wniesienia sprzeciwu w związku z przetwarzaniem Twoich danych na potrzeby przesyłania elektronicznego newslettera informującego o działalności Fundacji. Przysługuje Ci skarga do właściwego organu nadzorczego.

Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas Newslettera Fundacji Batorego, prosimy kliknąć link Wypisz mnie.

Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas żadnych informacji, zaproszeń i materiałów,  prosimy kliknąć link Wypisz mnie ze wszystkich list wysyłkowych.

Więcej o sposobie przetwarzania danych osobowych przez Fundację Batorego w polityce prywatności.

FacebookTwitterYouTube
Fundacja im. Stefana Batorego
Sapieżyńska 10a
00-215 Warszawa

tel. |48| 22 536 02 00
e-mail: informacja@batory.org.pl
www.batory.org.pl